Country
Tournament
Season
Belarus / Cempionat / 2019 / Schedule
1 round
29/03/2019 14:45 FK Minsk 0 - 0 FK Vitebsk
29/03/2019 16:45 FK Gomel 2 - 3 Neman Grodno
30/03/2019 10:00 FK Isloch Minsk 2 - 0 FK Gorodeya
30/03/2019 12:00 Shakhter Soligorsk 1 - 0 Torpedo Minsk
30/03/2019 14:00 BATE Borisov 2 - 0 Dnyapro Mogilev
31/03/2019 11:00 Dinamo Minsk 1 - 0 FK Slaviya Mozyr
31/03/2019 13:00 Torpedo-BelAZ Zhodino 1 - 2 Dinamo Brest
31/03/2019 14:45 FK Slutsk 0 - 0 Energetik-BGU Minsk
2 round
05/04/2019 15:00 FK Minsk 0 - 0 Dinamo Minsk
05/04/2019 16:45 FK Gorodeya 1 - 1 FK Vitebsk
06/04/2019 11:00 Energetik-BGU Minsk 0 - 4 BATE Borisov
06/04/2019 13:00 FK Slutsk 0 - 6 FK Gomel
06/04/2019 15:00 Neman Grodno 0 - 3 Shakhter Soligorsk
06/04/2019 16:45 Torpedo Minsk 1 - 0 FK Isloch Minsk
07/04/2019 13:00 FK Slaviya Mozyr 1 - 2 Torpedo-BelAZ Zhodino
07/04/2019 15:00 Dinamo Brest 3 - 1 Dnyapro Mogilev
3 round
12/04/2019 16:00 Dnyapro Mogilev 1 - 2 FK Slaviya Mozyr
13/04/2019 11:30 Torpedo-BelAZ Zhodino 1 - 1 FK Minsk
13/04/2019 13:30 FK Gomel 3 - 0 Energetik-BGU Minsk
14/04/2019 12:00 BATE Borisov 0 - 1 Dinamo Brest
14/04/2019 14:00 FK Isloch Minsk 1 - 0 Neman Grodno
14/04/2019 15:45 FK Vitebsk 1 - 1 Torpedo Minsk
14/04/2019 17:45 Dinamo Minsk 1 - 0 FK Gorodeya
15/04/2019 16:00 Shakhter Soligorsk 1 - 0 FK Slutsk
4 round
19/04/2019 15:45 FK Minsk 0 - 0 Dnyapro Mogilev
19/04/2019 17:45 Neman Grodno 1 - 0 FK Vitebsk
20/04/2019 12:00 FK Slaviya Mozyr 1 - 2 BATE Borisov
20/04/2019 14:00 Torpedo Minsk 0 - 1 Dinamo Minsk
20/04/2019 16:00 FK Gorodeya 0 - 3 Torpedo-BelAZ Zhodino
21/04/2019 12:00 FK Slutsk 1 - 3 FK Isloch Minsk
21/04/2019 14:00 Energetik-BGU Minsk 1 - 1 Dinamo Brest
21/04/2019 16:45 FK Gomel 0 - 1 Shakhter Soligorsk
5 round
25/04/2019 15:45 Torpedo-BelAZ Zhodino 2 - 0 Torpedo Minsk
25/04/2019 17:45 Dinamo Brest 0 - 0 FK Slaviya Mozyr
26/04/2019 13:45 FK Vitebsk 2 - 2 FK Slutsk
26/04/2019 15:30 Dinamo Minsk 0 - 1 Neman Grodno
26/04/2019 17:45 BATE Borisov 1 - 0 FK Minsk
27/04/2019 13:45 FK Isloch Minsk 3 - 1 FK Gomel
27/04/2019 15:45 Shakhter Soligorsk 3 - 4 Energetik-BGU Minsk
27/04/2019 17:45 Dnyapro Mogilev 0 - 0 FK Gorodeya
6 round
04/05/2019 15:45 Torpedo Minsk 0 - 1 Dnyapro Mogilev
04/05/2019 17:45 Neman Grodno 0 - 0 Torpedo-BelAZ Zhodino
05/05/2019 11:00 Energetik-BGU Minsk 1 - 2 FK Slaviya Mozyr
05/05/2019 13:00 FK Slutsk 2 - 1 Dinamo Minsk
05/05/2019 16:00 FK Minsk 1 - 2 Dinamo Brest
06/05/2019 12:00 FK Gomel 1 - 2 FK Vitebsk
06/05/2019 14:00 FK Gorodeya 1 - 0 BATE Borisov
06/05/2019 16:00 Shakhter Soligorsk 1 - 0 FK Isloch Minsk
7 round
10/05/2019 14:30 FK Slaviya Mozyr 4 - 3 FK Minsk
11/05/2019 12:00 FK Isloch Minsk 2 - 1 Energetik-BGU Minsk
11/05/2019 14:00 Dnyapro Mogilev 0 - 3 Neman Grodno
11/05/2019 16:00 Dinamo Brest 4 - 0 FK Gorodeya
11/05/2019 17:45 Torpedo-BelAZ Zhodino 1 - 0 FK Slutsk
12/05/2019 12:30 Dinamo Minsk 3 - 1 FK Gomel
12/05/2019 14:30 FK Vitebsk 1 - 0 Shakhter Soligorsk
12/05/2019 16:30 BATE Borisov 1 - 0 Torpedo Minsk
8 round
17/05/2019 14:00 Energetik-BGU Minsk 3 - 3 FK Minsk
17/05/2019 15:45 Neman Grodno 0 - 1 BATE Borisov
17/05/2019 17:45 FK Gorodeya 1 - 0 FK Slaviya Mozyr
18/05/2019 13:00 FK Isloch Minsk 3 - 0 FK Vitebsk
18/05/2019 14:45 FK Gomel 2 - 3 Torpedo-BelAZ Zhodino
18/05/2019 16:30 Shakhter Soligorsk 3 - 0 Dinamo Minsk
19/05/2019 13:00 Torpedo Minsk 0 - 1 Dinamo Brest
19/05/2019 15:00 FK Slutsk 2 - 2 Dnyapro Mogilev
9 round
22/05/2019 15:45 FK Vitebsk 3 - 0 Energetik-BGU Minsk
22/05/2019 17:45 Torpedo-BelAZ Zhodino 0 - 1 Shakhter Soligorsk
24/05/2019 14:00 Dinamo Minsk 1 - 0 FK Isloch Minsk
24/05/2019 15:45 BATE Borisov 3 - 0 FK Slutsk
24/05/2019 17:45 Dnyapro Mogilev 1 - 1 FK Gomel
25/05/2019 13:15 FK Minsk 0 - 3 FK Gorodeya
25/05/2019 15:15 FK Slaviya Mozyr 2 - 0 Torpedo Minsk
25/05/2019 17:45 Dinamo Brest 6 - 1 Neman Grodno
10 round
31/05/2019 15:45 FK Isloch Minsk 1 - 0 Torpedo-BelAZ Zhodino
31/05/2019 17:45 Shakhter Soligorsk 3 - 1 Dnyapro Mogilev
01/06/2019 12:00 Energetik-BGU Minsk 0 - 0 FK Gorodeya
01/06/2019 14:00 FK Vitebsk 1 - 3 Dinamo Minsk
01/06/2019 16:00 FK Gomel 0 - 2 BATE Borisov
02/06/2019 13:00 Torpedo Minsk 0 - 0 FK Minsk
02/06/2019 15:00 FK Slutsk 1 - 3 Dinamo Brest
02/06/2019 16:45 Neman Grodno 0 - 1 FK Slaviya Mozyr
11 round
14/06/2019 15:45 FK Minsk 2 - 1 Neman Grodno
14/06/2019 17:45 FK Gorodeya 0 - 0 Torpedo Minsk
15/06/2019 14:00 Dnyapro Mogilev 3 - 0 FK Isloch Minsk
15/06/2019 16:00 FK Slaviya Mozyr 1 - 1 FK Slutsk
15/06/2019 17:45 Torpedo-BelAZ Zhodino 1 - 0 FK Vitebsk
16/06/2019 14:00 BATE Borisov 3 - 1 Shakhter Soligorsk
16/06/2019 16:00 Dinamo Minsk 6 - 1 Energetik-BGU Minsk
16/06/2019 17:45 Dinamo Brest 3 - 0 FK Gomel
12 round
21/06/2019 15:45 Energetik-BGU Minsk 2 - 1 Torpedo Minsk
21/06/2019 17:45 Neman Grodno 1 - 3 FK Gorodeya
22/06/2019 14:00 FK Isloch Minsk 0 - 0 BATE Borisov
22/06/2019 16:00 Dinamo Minsk 0 - 3 Torpedo-BelAZ Zhodino
22/06/2019 17:45 Shakhter Soligorsk 0 - 0 Dinamo Brest
23/06/2019 14:00 FK Slutsk 1 - 0 FK Minsk
23/06/2019 16:00 FK Vitebsk 2 - 1 Dnyapro Mogilev
23/06/2019 17:45 FK Gomel 2 - 2 FK Slaviya Mozyr
13 round
28/06/2019 15:45 Torpedo Minsk 0 - 3 Neman Grodno
28/06/2019 17:45 Torpedo-BelAZ Zhodino 3 - 3 Energetik-BGU Minsk
29/06/2019 14:00 FK Minsk 3 - 2 FK Gomel
29/06/2019 16:00 FK Gorodeya 1 - 0 FK Slutsk
29/06/2019 17:45 Dinamo Brest 5 - 1 FK Isloch Minsk
30/06/2019 14:00 FK Slaviya Mozyr 0 - 1 Shakhter Soligorsk
30/06/2019 16:00 Dnyapro Mogilev 0 - 2 Dinamo Minsk
30/06/2019 17:45 BATE Borisov 3 - 0 FK Vitebsk
14 round
05/07/2019 15:45 Dinamo Minsk 1 - 2 BATE Borisov
05/07/2019 17:45 Torpedo-BelAZ Zhodino 1 - 0 Dnyapro Mogilev
06/07/2019 14:00 Energetik-BGU Minsk 2 - 4 Neman Grodno
06/07/2019 15:45 Shakhter Soligorsk 3 - 2 FK Minsk
06/07/2019 17:45 FK Vitebsk 0 - 1 Dinamo Brest
07/07/2019 13:00 FK Isloch Minsk 2 - 1 FK Slaviya Mozyr
07/07/2019 15:00 FK Slutsk 1 - 0 Torpedo Minsk
07/07/2019 16:45 FK Gomel 0 - 0 FK Gorodeya
15 round
12/07/2019 15:45 Dnyapro Mogilev 3 - 4 Energetik-BGU Minsk
12/07/2019 17:45 FK Minsk 3 - 3 FK Isloch Minsk
13/07/2019 14:00 Torpedo Minsk 1 - 2 FK Gomel
13/07/2019 15:45 Neman Grodno 0 - 0 FK Slutsk
13/07/2019 17:45 BATE Borisov 4 - 1 Torpedo-BelAZ Zhodino
14/07/2019 17:45 Dinamo Brest 1 - 2 Dinamo Minsk
16 round
19/07/2019 15:45 Energetik-BGU Minsk 0 - 1 FK Slutsk
19/07/2019 17:45 Neman Grodno 1 - 1 FK Gomel
20/07/2019 14:00 FK Gorodeya 1 - 2 FK Isloch Minsk
20/07/2019 17:45 Dinamo Brest 4 - 1 Torpedo-BelAZ Zhodino
21/07/2019 17:45 FK Vitebsk 1 - 1 FK Minsk
17 round
08/08/2019 23:00 FK Isloch Minsk 3 - 0 Torpedo Minsk
09/08/2019 15:00 Torpedo-BelAZ Zhodino 1 - 1 FK Slaviya Mozyr
10/08/2019 14:00 FK Gomel 3 - 4 FK Slutsk
10/08/2019 15:45 Dnyapro Mogilev 0 - 1 Dinamo Brest
11/08/2019 14:00 FK Vitebsk 0 - 2 FK Gorodeya
11/08/2019 15:45 BATE Borisov 4 - 1 Energetik-BGU Minsk
11/08/2019 17:45 Dinamo Minsk 3 - 2 FK Minsk
12/08/2019 15:45 Shakhter Soligorsk 6 - 0 Neman Grodno
18 round
16/08/2019 15:00 Energetik-BGU Minsk 1 - 1 FK Gomel
16/08/2019 17:45 Neman Grodno 1 - 1 FK Isloch Minsk
17/08/2019 13:45 FK Slaviya Mozyr 1 - 0 Dnyapro Mogilev
17/08/2019 15:45 FK Minsk 2 - 0 Torpedo-BelAZ Zhodino
17/08/2019 23:00 Torpedo Minsk 0 - 3 FK Vitebsk
18/08/2019 16:45 FK Gorodeya 3 - 1 Dinamo Minsk
19/08/2019 15:00 FK Slutsk 0 - 5 Shakhter Soligorsk
19 round
23/08/2019 15:00 FK Isloch Minsk 0 - 1 FK Slutsk
23/08/2019 16:45 Dnyapro Mogilev 1 - 0 FK Minsk
24/08/2019 13:00 FK Vitebsk 0 - 0 Neman Grodno
24/08/2019 17:45 Dinamo Brest 6 - 2 Energetik-BGU Minsk
24/08/2019 23:00 Dinamo Minsk 3 - 0 Torpedo Minsk
25/08/2019 13:45 Torpedo-BelAZ Zhodino 1 - 1 FK Gorodeya
25/08/2019 15:45 Shakhter Soligorsk 3 - 1 FK Gomel
25/08/2019 17:45 BATE Borisov 4 - 0 FK Slaviya Mozyr
20 round
29/08/2019 23:00 Torpedo Minsk 0 - 3 Torpedo-BelAZ Zhodino
30/08/2019 16:45 FK Gorodeya 3 - 2 Dnyapro Mogilev
31/08/2019 12:00 FK Slaviya Mozyr 2 - 4 Dinamo Brest
31/08/2019 14:00 FK Slutsk 3 - 0 FK Vitebsk
31/08/2019 15:45 FK Gomel 2 - 2 FK Isloch Minsk
01/09/2019 13:00 Neman Grodno 0 - 1 Dinamo Minsk
01/09/2019 14:45 Energetik-BGU Minsk 1 - 2 Shakhter Soligorsk
01/09/2019 16:45 FK Minsk 3 - 2 BATE Borisov
21 round
12/09/2019 23:00 Dnyapro Mogilev 3 - 0 Torpedo Minsk
14/09/2019 13:00 Torpedo-BelAZ Zhodino 1 - 0 Neman Grodno
14/09/2019 15:30 Dinamo Brest 3 - 0 FK Minsk
14/09/2019 17:45 BATE Borisov 2 - 1 FK Gorodeya
15/09/2019 12:00 FK Slaviya Mozyr 2 - 2 Energetik-BGU Minsk
15/09/2019 14:00 FK Isloch Minsk 0 - 1 Shakhter Soligorsk
15/09/2019 16:00 Dinamo Minsk 2 - 1 FK Slutsk
16/09/2019 16:30 FK Vitebsk 1 - 2 FK Gomel
22 round
20/09/2019 15:00 FK Minsk 1 - 0 FK Slaviya Mozyr
20/09/2019 16:45 FK Gorodeya 1 - 3 Dinamo Brest
21/09/2019 13:00 FK Slutsk 1 - 2 Torpedo-BelAZ Zhodino
21/09/2019 15:00 Neman Grodno 1 - 0 Dnyapro Mogilev
21/09/2019 17:45 Shakhter Soligorsk 4 - 0 FK Vitebsk
21/09/2019 23:00 Torpedo Minsk 0 - 3 BATE Borisov
22/09/2019 11:00 Energetik-BGU Minsk 1 - 2 FK Isloch Minsk
22/09/2019 14:00 FK Gomel 0 - 1 Dinamo Minsk
15 round
25/09/2019 13:30 FK Slaviya Mozyr 0 - 1 FK Vitebsk
25/09/2019 15:45 FK Gorodeya 0 - 0 Shakhter Soligorsk
18 round
25/09/2019 17:45 Dinamo Brest 1 - 1 BATE Borisov
23 round
26/09/2019 23:00 Dinamo Brest 3 - 0 Torpedo Minsk
27/09/2019 15:45 FK Minsk 1 - 6 Energetik-BGU Minsk
27/09/2019 17:45 Dnyapro Mogilev 2 - 0 FK Slutsk
28/09/2019 13:00 Torpedo-BelAZ Zhodino 2 - 0 FK Gomel
28/09/2019 17:45 BATE Borisov 1 - 0 Neman Grodno
29/09/2019 12:00 FK Slaviya Mozyr 0 - 1 FK Gorodeya
29/09/2019 14:00 FK Vitebsk 2 - 0 FK Isloch Minsk
29/09/2019 16:00 Dinamo Minsk 1 - 1 Shakhter Soligorsk
24 round
03/10/2019 23:00 Torpedo Minsk 0 - 3 FK Slaviya Mozyr
04/10/2019 17:45 FK Gorodeya 1 - 2 FK Minsk
05/10/2019 12:00 FK Slutsk 0 - 3 BATE Borisov
05/10/2019 15:00 Shakhter Soligorsk 3 - 0 Torpedo-BelAZ Zhodino
05/10/2019 17:45 Neman Grodno 0 - 1 Dinamo Brest
06/10/2019 11:00 FK Isloch Minsk 1 - 1 Dinamo Minsk
06/10/2019 13:00 Energetik-BGU Minsk 2 - 0 FK Vitebsk
06/10/2019 15:00 FK Gomel 0 - 0 Dnyapro Mogilev
25 round
17/10/2019 23:00 FK Minsk 3 - 0 Torpedo Minsk
19/10/2019 11:00 FK Slaviya Mozyr 0 - 1 Neman Grodno
19/10/2019 13:00 BATE Borisov 1 - 1 FK Gomel
19/10/2019 15:00 Dinamo Minsk 0 - 2 FK Vitebsk
20/10/2019 11:30 Torpedo-BelAZ Zhodino 1 - 3 FK Isloch Minsk
20/10/2019 14:00 Dnyapro Mogilev 2 - 0 Shakhter Soligorsk
20/10/2019 16:00 Dinamo Brest 3 - 2 FK Slutsk
21/10/2019 16:00 FK Gorodeya 1 - 0 Energetik-BGU Minsk
26 round
25/10/2019 16:00 Neman Grodno 1 - 0 FK Minsk
25/10/2019 23:00 Torpedo Minsk 0 - 3 FK Gorodeya
26/10/2019 10:00 Energetik-BGU Minsk 3 - 3 Dinamo Minsk
26/10/2019 12:00 FK Slutsk 0 - 0 FK Slaviya Mozyr
26/10/2019 14:00 FK Gomel 1 - 2 Dinamo Brest
26/10/2019 16:00 FK Isloch Minsk 1 - 1 Dnyapro Mogilev
27/10/2019 13:00 FK Vitebsk 0 - 0 Torpedo-BelAZ Zhodino
27/10/2019 15:00 Shakhter Soligorsk 2 - 2 BATE Borisov
16 round
29/10/2019 23:00 Torpedo Minsk 0 - 3 Shakhter Soligorsk
30/10/2019 11:00 FK Slaviya Mozyr 1 - 1 Dinamo Minsk
30/10/2019 15:30 Dnyapro Mogilev 0 - 1 BATE Borisov
27 round
31/10/2019 23:00 Torpedo Minsk 0 - 3 Energetik-BGU Minsk
01/11/2019 14:00 FK Minsk 1 - 0 FK Slutsk
02/11/2019 12:00 FK Gorodeya 1 - 0 Neman Grodno
03/11/2019 10:00 Torpedo-BelAZ Zhodino 4 - 0 Dinamo Minsk
03/11/2019 12:00 Dnyapro Mogilev 2 - 0 FK Vitebsk
03/11/2019 14:00 Dinamo Brest 1 - 1 Shakhter Soligorsk
03/11/2019 15:45 BATE Borisov 2 - 4 FK Isloch Minsk
04/11/2019 10:30 FK Slaviya Mozyr 3 - 2 FK Gomel
28 round
07/11/2019 23:00 Neman Grodno 3 - 0 Torpedo Minsk
08/11/2019 14:00 Dinamo Minsk 3 - 0 Dnyapro Mogilev
09/11/2019 10:00 FK Slutsk 0 - 0 FK Gorodeya
09/11/2019 12:00 Shakhter Soligorsk 5 - 1 FK Slaviya Mozyr
09/11/2019 14:00 FK Gomel 1 - 0 FK Minsk
10/11/2019 09:30 Energetik-BGU Minsk 2 - 1 Torpedo-BelAZ Zhodino
10/11/2019 11:30 FK Isloch Minsk 1 - 1 Dinamo Brest
10/11/2019 13:30 FK Vitebsk 1 - 2 BATE Borisov
29 round
22/11/2019 23:00 Torpedo Minsk 0 - 3 FK Slutsk
24/11/2019 10:00 Neman Grodno 1 - 1 Energetik-BGU Minsk
24/11/2019 10:00 FK Gorodeya 2 - 3 FK Gomel
24/11/2019 10:00 FK Minsk 1 - 0 Shakhter Soligorsk
24/11/2019 10:00 FK Slaviya Mozyr 2 - 0 FK Isloch Minsk
24/11/2019 10:00 Dinamo Brest 1 - 0 FK Vitebsk
24/11/2019 10:00 BATE Borisov 3 - 0 Dinamo Minsk
24/11/2019 10:00 Dnyapro Mogilev 2 - 1 Torpedo-BelAZ Zhodino
30 round
01/12/2019 10:00 Energetik-BGU Minsk 5 - 3 Dnyapro Mogilev
01/12/2019 10:00 Torpedo-BelAZ Zhodino 1 - 2 BATE Borisov
01/12/2019 10:00 Dinamo Minsk 1 - 3 Dinamo Brest
01/12/2019 10:00 FK Vitebsk 0 - 2 FK Slaviya Mozyr
01/12/2019 10:00 FK Isloch Minsk 1 - 1 FK Minsk
01/12/2019 10:00 Shakhter Soligorsk 1 - 0 FK Gorodeya
01/12/2019 10:00 FK Gomel 3 - 0 Torpedo Minsk
01/12/2019 10:00 FK Slutsk 2 - 1 Neman Grodno
Top best predictors
1 Vettel 2369
2 xylio 524
3 fedorm 434