Country
Tournament
Season
Russia / Russian Cup / 2019/2020 / Schedule
4 (1 часть) round
21/08/2019 09:00 FK Chita 0 - 1 Luch-Energia
21/08/2019 13:00 Alania Vladikavkaz 2 - 1 Rotor Volgograd
21/08/2019 14:00 FK Ararat Moskva 0 - 3 Olimpiyets Nizhny Novgorod
21/08/2019 15:00 Veles Moskva 3 - 3 (5 - 6) Torpedo Moskva
21/08/2019 15:00 Chernomorets Novorossisk 3 - 0 FK Torpedo Armavir
21/08/2019 15:00 Inter Cherkessk 2 - 5 Chayka Peschanokopskoye
21/08/2019 15:00 Akron Tolyatti 1 - 1 (3 - 5) Mordovia Saransk
21/08/2019 15:30 FK Leningradets 1 - 2 Baltika Kaliningrad
21/08/2019 15:30 FK Zvezda Ryazan 1 - 4 FK Chertanovo Moskva
21/08/2019 15:30 Shinnik Yaroslavl 1 - 0 Tekstilshchik Ivanovo
21/08/2019 15:30 FC Salyut Belgorod 1 - 3 Fakel Voronezh
21/08/2019 15:30 FK Kamaz 2 - 0 FC Neftekhimik
21/08/2019 16:00 FK Khimki 4 - 1 Avangard Kursk
4 (2 часть) round
03/09/2019 08:00 FC Sakhalin 0 - 2 SKA-Energia Khabarovsk
03/09/2019 13:00 Irtysh Omsk 0 - 2 FK Tom Tomsk
03/09/2019 14:00 FK Tyumen 0 - 1 Enisey Krasnoyarsk
5 round
25/09/2019 09:00 SKA-Energia Khabarovsk 2 - 2 (2 - 4) Akhmat Grozny
25/09/2019 09:00 Luch-Energia 1 - 0 Dinamo Moskva
25/09/2019 12:00 FK Tom Tomsk 4 - 0 FK Tambov
25/09/2019 12:30 Enisey Krasnoyarsk 1 - 2 Zenit St. Petersburg
25/09/2019 15:00 Chayka Peschanokopskoye 0 - 1 FK Ufa
25/09/2019 15:30 Shinnik Yaroslavl 0 - 0 Dinamo St. Petersburg
25/09/2019 15:30 Mordovia Saransk 0 - 2 FK Rostov
25/09/2019 15:30 FK Kamaz 1 - 2 Spartak Moskva
25/09/2019 16:00 FK Chertanovo Moskva 0 - 0 FK Orenburg
25/09/2019 16:00 FK Khimki 3 - 0 Rubin Kazan
25/09/2019 16:00 FK Nizhny Novgorod 1 - 0 FK Krasnodar
25/09/2019 16:00 Fakel Voronezh 1 - 2 Arsenal Tula
25/09/2019 16:00 Chernomorets Novorossisk 0 - 2 FC Ural
25/09/2019 16:30 Torpedo Moskva 2 - 0 Krylia Sovetov
25/09/2019 18:30 Baltika Kaliningrad 1 - 1 (4 - 1) Lokomotiv Moskva
1/16 round
30/10/2019 13:00 FC Ural 2 - 2 (5 - 4) Arsenal Tula
30/10/2019 14:00 Akhmat Grozny 5 - 1 Luch-Energia
30/10/2019 15:00 FK Nizhny Novgorod 2 - 2 Shinnik Yaroslavl
30/10/2019 15:00 CSKA Moskva 1 - 0 FK Ufa
30/10/2019 16:00 Zenit St. Petersburg 4 - 0 FK Tom Tomsk
31/10/2019 12:00 FK Orenburg 1 - 2 FK Khimki
31/10/2019 15:30 Torpedo Moskva 1 - 0 Baltika Kaliningrad
31/10/2019 15:30 Spartak Moskva 2 - 1 FK Rostov
Quarter-finals round
04/03/2020 14:00 Akhmat Grozny 1 - 1 (1 - 2) Zenit St. Petersburg
04/03/2020 15:30 Spartak Moskva 2 - 2 (3 - 2) CSKA Moskva
05/03/2020 15:30 FK Khimki 5 - 1 Torpedo Moskva
17/03/2020 23:00 Shinnik Yaroslavl - FC Ural
Top best predictors
1 Vettel 2340
2 xylio 494
3 fedorm 400